دارو شناسیمهارت های تئوری

آشنایی با داروها و تجهیزات و چیدمان ترالی احیا اورژانس + فایل

با توجه به شراسط بحرانی انتظار میرود پرستاران و پزشکان آشنایی کافی با ترالی احیا اورژانس رو داشته باشند . آشنایی با ترالی احیا اورژانس ملزم کار در بخش های ویژه و غیر ویژه است .در این فایل میتوانید به راحتی اطلاعات دلخواه خودتون رو در مورد ترالی احیا ، دستگاه شوک و غیره آشنا بشوید .

زمان تقریبی مطالعه: 2 minutes

نگاه اجمالی

علم فارماکولوژی شامل بررسی و شناسایی ترکیب دارویی و خصوصیات آنها، طراحی دارویی، مکانیسم مولکولی و سلولی، مکانیسم بافتی و دستگاهی، انتقال سیگنال و ارتباطات سلولی، تشخیص مولکولی، تداخلات، سم شناسی، شیمی بیولوژی، درمان و کاربرد پزشکی و توانایی های ضد پاتولوژیک داروها می باشد. دو بخش عمده فارماکولوژی فارماکودینامی و فارماکوکینتیک است. اولی به مطالعه مکانیسم عمل داروها و اثرات بافتی آنها می پردازد و دومی از پدیده هایی همچون جذب، توزیع و حذف داروها به دو شیوه متابولیسم و یا دفع سخن می گوید.

نقش ترالی احیا اورژانس

بیمارانی که اورژانس پزشکی دارند اغلب با آمبولانس به بخش های اورژانس بیمارستان آورده می شوند، به خصوص در مواردی که فرد بیهوش است مانند ضربه، ایست قلبی، سکته مغزی و سایر شرایط. در این اورژانس ها زمان بسیار مهم است و حرکت سریع بیمار از آمبولانس به اتاق عمل و ICU حیاتی می شود. چرخ دستی های اضطراری نقش کلیدی در تحرک بیمار دارند. طراحی ایده آل آنها شامل حمایت از مراقبت از بیمار در حال انتقال و به حداقل رساندن زمان لازم برای حرکت از اورژانس به اتاق عمل یا به بخش بهبودی است. بنابراین، آنها مجهز به انواع ویژگی های و تجهیزات هستند، مانند پایه های IV، نگهدارنده سیلندر اکسیژن، ریل های جانبی چرخان، ارتفاع قابل تنظیم و تکیه گاه و غیره.

ترالی احیا اورژانس

همنیطور که واقف هستید آشنایی با ترالی احیا همواره مورد تاکید سوپروایز ها بوده و خواهد بود . پس لازم است اطلاعات خودمان رو در مورد این ترالی همواره بروز نگهداریم. من لینک دانلود رو برای شما در پایین سایت میذارم امید وارم لذت ببرید.

دانلود

برای دانلود فایل به لینک زیر مراجه کنید

منبع : https://nursingskills.net

Saeid Chayani

سعید چایانی دانشجوی ترم 8 دانشگاه آزاد همدان . هدفم از تشکیل این سایت فراگیری مهارت های پزشکی-پرستاری هست ، به حوزه وب هم علاقه‌مندم ، امیدوارم لحظاتی خوبی در این سایت رو رقم بزنم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا